گولی گولی

گولی گولی کارش گول زدن بچه هاست و تمام تلاشش رو میکنه تا سینا و تینا بچه های خوبی نباشند.

تیزر و موشن اثر

نقد اثر

گولی گولی اثری‌ست در ژانر کودک و به صورت اپیزودیک روایت می شود؛ یعنی هر قسمت داستانی جداگانه دارد و در پایان آن قسمت به نتیجه نهایی میرسیم.
در نگاه اول با اسم عجیب غریبی رو به رو هستیم: گولی گولی!. اصلا گولی گولی کیست؟ گولی گولی کارش گول زدن بچه‌هاست. پیش آنها میرود و گولشان میزند تا کارهای خطرناکی بکنند.
با گفتن این نکته شاید این‌گونه به نظر بیاید که این یک اثر است که ممکن است برای کودکان بدآموزی داشته باشد، اما گولی گولی اصلا چنین اثری نیست.
گولی گولی آدم را به یاد انیمیشن‌های قدیمی‌ای میندازد که همیشه یاد و خاطره‌ آن در ذهن ما باقی مانده. از تام و جری بگیرید تا رودرانر و کایوت؛ همیشه تام و کایوت در حال شکار جری و رودرانر بودند، اما همیشه شکست میخوردند و بیننده از دیدن لحظات کمدی و خنده دار آن لذت میبرد. گولی گولی هم این‌چنین است. همیشه در حال گول زدن تینا و سیناست اما در نهایت این خود اوست که شکست میخورد.
بعضی قسمت‌ها برای مناسبت‌هایی که در روز انتشار آن قرار داشت منتشر شد، که با دیدی کمدی به آن مناسبت‌ها نگاه میکرد و واقعا هم جالب و جذاب بود. کمدی داستان واقعا خوب از آب در آمده و الحق بلاهایی که به سر گولی گولی می‌آید بیننده را از خنده منفجر می‌کند. کاراکتر بچه‌ها واقعا شیرین هستند و کاراکتر گولی گولی بی نهایت جذاب است. یکی از نکاتی که دوست دارم بدانم این است که چرا گولی گولی دوست دارد که بچه ها را گول بزند؟ چیزی که فکر میکنم شاید در قسمت‌های بعدی این اثر به آن برسیم.
از لحاظ گرافیکی، گولی گولی هم مثل دیگر اثر سام سلماسی در راویتون یعنی سلطان هفت دریا، یک اثر پر زرق و برق و چشم‌نواز است. ژست‌ها و میمیک‌های بامزه‌ی کاراکترها واقعا به کار نشسته و کاملا قصه و تصویر مکمل همدیگر هستند.
گولی گولی اثری‌ست دیدنی و خواندنی. اثری به سبک انیمیشن‌های کلاسیک با نگاهی نوین به مقوله‌های روز. اثری لذتبخش که برای مخاطب ایرانی ساخته شده. اثری که علاوه بر کودکان، بزرگسالان هم میتوانند از دیدن آن لذت ببرند و کلی بخندند.

گالری تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا