آذران

در سرزمینی که در خوف مجریان منسوب خدایان دروغین و هیولای کابوس وار غرق شده است و شاهان در محرومیت و زور بر مردم حکومت می رانند، گروهی به شکل مخفیانه سعی بر تغییر این موقعیت رنج آور دارند. آنها اهدافشان را مقدس می دانند، هرچند که راه رسیدن به آن از دل تاریکی و خون بگذرد.

اما اسپاکا، جادوگری که از افراد این گروه است، درگیر راهی غیر از این نیز می شود. راهی که همراهی روح عشق قدیمی او، هادنه، را به همراه می دارد.

تیزر اثر

نقد اثر

آذران یکی از متفاوت ترین آثاری‌ست که تاکنون در ایران منتشر شده است. در کل با قصه بسیار جذابی طرف هستیم.در ابتدای قصه با اسپاکا و روح عشق قدیمی اش هادنه همراه میشویم. ممکن است در ابتدا، داستان کمی گنگ به نظر برسد اما هرچه بیشتر جلو میرویم، گره های داستان رفته رفته باز می شود تا مخاطب متوجه وقایع داستان بشود. البته این گنگ بودن نه تنها به داستان ضربه نمی زند، بلکه بیننده را تشنه نگه می دارد که داستان را دنبال کند تا ببیند چه اتفاقاتی قرار است برای اسپاکا و تیمش پیش بیاید. کاراکترها به بهترین شکل ممکن در داستان خلق شده اند که این مساله به باورپذیر بودن بیشتر داستان برای مخاطب کمک میکند که در میان آنها کاراکتر پادشاه کاراکتر بسیار جذاب و کاریزماتیکی است که مظهر شرارت است.

در خصوص جلوه های بصری، کامران گلشاهی استادانه عمل کرده و تصاویر خیره کننده ای را در هر قسمت به مخاطب هدیه می کند. تصاویری با جزئیات خیلی زیاد که شاید در نگاه اول نتوان تمام آن را متوجه شد، اما پس از دیدن چندباره به استادی گلشاهی پی خواهید برد. سیاه و سفید بودن داستان به درستی انتخاب شده. در این جهان پر از تاریکی و ستم نباید هم خبری از رنگ باشد!

یکی از بهترین و متفاوت ترین قسمتهای آذران، قسمت پنجم آن بود، که گلشاهی به سبک سایلنت مانگاها با حداقل دیالوگ و با خلق تصاویر خیره کننده، صحنه سوء قصد به جان پادشاه را به تصویر کشیده است.

در مجموع آذران یکی از بهترین آثار منتشر شده در کشورمان است. اثری که کاملا پتانسیل مقایسه و رقابت با کمیک های مشهور خارجی را دارد. با داستانی بسیار جذاب و تصاویری فوق العاده که مخاطب برای دیدن قسمت بعدی آن لحظه شماری میکند.

گالری تصاویر

3 دیدگاه دربارهٔ «آذران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا