نسل نفرین شده

خسرو و لیلا منتظر به دنیا آمدن فرزندشان هستند. مادر خسرو در گذشته، به دلیل از دست دادن برادر بزرگتر خسرو، از بارداری تجربه تلخی دارد. او بعد از دیدن جسد کبود شده فرزندش، وحشت زده مرگ فرزندش را به آل نسبت می دهد. به همین دلیل، بعد از حامله شدن لیلا، برای او طلسم های مختلف می آورد تا از آل در امان باشد. اما پس از به دنیا آمدن فرزند خسرو و لیلا…

تیزر اثر

نقد اثر

ژانر ترسناک، در کنار ژانر کمدی و ابر قهرمانی جزو ژانرهای پرطرفدار و پرمخاطب در جهان است. اما خلق کردن داستانی ترسناک یا کمدی دل و جرات زیادی می خواهد، چون اگر اصول و قواعد آن به درستی انجام نشود اثر تبدیل به یک اثر بی روح و بی مایه می شود. کابوس سازنده یک کار ترسناک این است که مخاطب عکس العملی شبیه به یک اثر کمدی نسبت به اثر او بدهد؛ یعنی بعد از دیدن آن از شدت بی مایه بودن شروع به خنده کنند و این یعنی پایان کار یک آرتیست در این ژانر.

اگر بخواهیم در کشور خودمان داستان ترسناک استاندارد و خوبی که ساخته شده باشد را نام ببریم شاید به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد.

نسل نفرین شده به نویسندگی فاطمه حاتمی و تصویرگری کیهان سرلک یکی از بهترین آثاری است که در این ژانر تولید شده است. بالاخره یک داستان خوب ترسناک داستان فوق العاده و درگیرکننده که برای مخاطب ایرانی ساخته شده. کاراکترها به خوبی پرداخته شده اند. خسرو پدری که برای بعد از از دست دادن همسرش، متوجه نفرین شدن نسل خانواده اش می شود و برای نجات فرزندش حاضر به انجام هر کاری است بسیار خوب و باورپذیر است. کاراکترهای مکمل هر کدام در سر جای خود هستند و به خوبی در قصه جاگذاری شده اند. فاطمه حاتمی گره هایی را در متن ایجاد کرده، که به درستی و در جای خود قرار گرفته اند و به موقع هر کدام باز می شوند و بیننده ابعاد تازه ای از قصه را متوجه میشود و بیشتر و بیشتر با داستان درگیر می شود. هر قسمت از مجموعه در جایی به پایان می رسد که مخاطب را میخکوب میکند که ببیند در قسمت بعد چه اتفاقی پیش خواهد آمد.

درخصوص طراحی با جلوه های بصری خیلی خوبی طرف هستیم. کیهان سرلک فضای ترسناک داستان را با طراحی رئالیستیک خود به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده است. طراحی به صورتی است که نمیتوان گفت قصه از تصویر جلوتر است یا تصویر از قصه، بلکه این دو کاملا در کنار هم و مکمل هم قصه را پیش میبرند.

در پایان نسل نفرین شده یک اثر بسیارخوب در ژانر ترسناک است. اثری با یک داستان تکان دهنده و جذاب و طراحی دیدنی و مثال زدنی. اثری که قابلیت اقتباس برای فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی شدن را دارد.

گالری تصاویر

2 دیدگاه دربارهٔ «نسل نفرین شده»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا