اولتیماتوم

اریک ویلیامز جوان، نوه  جان ویلیامز که صاحب ثروتی افسانه ای ست توسط گروهی تبهکار در ایتالیا ربوده می‌شود. مادر اریک، دیانا واتسون که چند سالی ست از همسرش جدا شده و دیگر عضوی از خانواده ویلیامز نیست، برای پرداخت بهای آزادی پسرش از جان ویلیامز، پدر شوهر سابق خود درخواست کمک میکند اما… 

تیزر اثر

نقد اثر

اولتیماتوم بر اساس داستان خانواده گتی و از روی فیلم سینمایی تمام پولهای جهان به کارگردانی ریدلی اسکات ساخته شده است. اما سروش صابر سعی کرده که قصه رو به شکل دیگری روایت کند که این مساله نه تنها به داستان ضربه ای نزده، بلکه با تعلیق های به موقع و به اندازه، تجربه متفاوتی را نسبت به تمام پولهای جهان ریدلی اسکات برای بیننده رقم میزند.

ساختار قصه و فلش بکهایی که به گذشته زده می شود به درستی انجام شده تا خواننده بیشتر با کاراکترهای داستان و اینکه چه رابطه ای با هم داشته اند تا در نهایت به اینجایی که در حال حاضر هستند، آشنا شود.

نوع روایت داستان به شکلی‌ست که اگر مخاطب فیلم سینمایی را ندیده باشد، نمی تواند حدس بزند که در ادامه داستان چه اتفاقاتی قرار است پیش بیاید. آیا واقعا اریک خودش گروگانگیری را صحنه سازی کرده یا واقعا او را گروگان گرفته اند؟ داستان در هر قسمت به بهترین شکل ممکن به پایان می رسد تا بیننده با یک حس تعلیق منتظر آمدن و قرار گرفتن قسمت بعد باشد. کاراکترها به خوبی پرداخت شده اند، که در میان آنها کاراکتر جان ویلیامز؛ پدربزرگ خانواده فوق العاده است. مردی بی نهایت پولدار و پرقدرت که حاضر به پرداخت پولی برای آزادی نوه ی خود نیست.

در خصوص جلوه های بصری اثر، سروش صابر توانسته به کمک تصاویر رئالیستیک بدیعی که به کار برده، قصه را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد. انتخاب سیاه و سفید بودن اثر انتخاب بسیار خوبی است و به مخاطب نوعی حس کلاسیک می دهد. سروش صابر به خوبی از طول و عرض تصویر استفاده میکند تا جایی که یکی از جذابیتهای بصری این اثر زمانهایی رقم میخورد که نوع قرار گیری تصاویر از عمودی به افقی تغییر میکند تا بیننده با چرخاندن موبایل خود بتواند تصویر را مشاهده کند.

شاید یک زمانهایی دیدن حبابهای دیالوگ زیاد که بدون تصویر و پشت سر هم قرار گرفته اند، چشم مخاطب را خسته کند، اما سروش صابر قبل و بعد از آن، به کمک تصاویر خیره کننده این خستگی را به بهترین شکل ممکن رفع میکند.

در کل اثر اولتیماتوم اثری متفاوت است. اثری که نشان می دهد میتوان به جای حرکت کردن در جهت آب و ساخت فیلم سینمایی از روی یک کمیک، بر خلاف آن حرکت کرد و بتوان کمیکی از روی یک فیلم سینمایی ساخت.

گالری تصاویر

2 دیدگاه دربارهٔ «اولتیماتوم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا