مقالات

10 انیمه اقتباس شده از مانهوا

در حالیکه اکثر انیمه ها بر اساس مانگا ساخته شده اند، مجموعه‌های خارق‌العاده‌ای نیز وجود دارند که بر اساس مانهوا کشور کره ساخته شده‌اند.

در گذشته مانهوای کره‌ای چیزی بیش از یک شکل سرگرمی نادیده گرفته شده نبود. تعداد داستان‌های ارائه شده در این رسانه بسیار زیاد و همه آنها در نوع خود بسیار شگفت انگیز و فریبنده بودند. متاسفانه، بسیاری از این داستان‌های درخشان هرگز از طریق رسانه‌های انیمیشنی دیده نشدند، اما این واقعیتی است که کم‌کم در حال تغییر است.

از این گذشته، ابتکارات شرکت‌هایی مانند کرانچی رول، سرانجام به چند مانهوای عالی اجازه داد تا اقتباس‌های انیمه‌ای را که شایسته آن هستند، دریافت کنند. طرفداران مشتاقی که می‌خواهند از درخشش مانهواها لذت ببرند، باید به انیمه‌هایی که در ادامه به آن میپردازیم سر بزنند، که به عنوان یک نقطه‌ی عالی برای  ورود به این دنیای شگفت انگیز پر از تخیل است.

محیبوبیت مانهوا به عنوان یک رسانه‌ سرگرمی محبوب به طور پیوسته در حال افزایش است و به سطحی رسیده که بسیاری از طرفداران مشتاقانه منتظر برخی از مانهواهای مورد علاقه خود هستند تا انیمه‌های اقتباسی‌ای به زیبایی مانهوایشان، دریافت کنند. خوشبختانه، درحال حاضر چندین اقتباس انیمه‌ عالی برای تعدادی از مانهواها وجود دارد. اگر طرفدار این سری از مانهواها هستید و  می‌خواهید داستان‌‌های مورد علاقه‌تان را در قالب انیمه ببینید، حتما این مقاله را دنبال کنید.

با راویتون همراه باشید.

مانهوا

زیبایی حقیقی(True Beauty)

زیبایی حقیقی شاید تنها نمایش موجود در این لیست باشد که به طور کامل واجد شرایط مانهوا بودن نیست، چون یک وبتون است. با این حال تماشای این سریال هنوز هم بسیار سرگرم کننده است، به خصوص باتوجه به اینکه ایده‌ی آن چقدر منحصر به فرد و جالب است.

ایده‌ی زنی که در هنر آرایشگری انقدر تسلط داشته باشد تا تمام قلدری‌ها و آزارهایی که در طول سال‌ها با آنها روبه‌رو شده است را بپوشاند، قصه‌ای عالی می‌سازدکه بسیاری از مردم می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. البته، سریال به شدت به سمت ویژگی‌های کمدی خود گرایش دارد، اما پیامی را که می‌خواهد منتقل کند، از دست نمی دهد.

زیبایی حقیقی

کوروکامی: انیمیشن(Kurokami: The Animation)

کوروکامی یا همانطور که در سواحل غربی به نام خدای سیاه شناخته می شود، یک مانگای محبوب کره ای-ژاپنی‌ست که در سال 2009 اقتباسی از آن منتشر شد. اگرچه ممکن است به خودی خود یک مانهوا نباشد، نمی‌توان انکار کرد که ریشه‌های آن  به همان اندازه در کشور کره غوطه‌ور است، در کشور ژاپن نیز هست.

انیمه، کیتا ایبوکی را دنبال می کند که سعی می کند اسرار  درگیری موتوتسومستانا، سیستم دوپلینر (طرفداران مانگا منظورم را میفهمند😊) و دلیل مرگ مادرش را کشف کند. این یک راه عالی برای چشیدن طعم درخشان مانهوای کره ای، قبل از پرداختن به موضوعات واقعا جدی است.

کوروکامی

راگناروک: انیمیشن(Ragnarok: The Animation)

راگناروک: انیمیشن به اندازه کافی خنده دار است، اما دقیقا براساس مانهوای خود ساخته نشده است، بلکه براساس بازی آنلاین راگناروک از استودیو MMORPG است که این بازی بر اساس مانهوای راگناروک ساخته شده است. ممکن است شبیه یک داستان نسبتا پیجیده به نظر برسد، اما راگناروک: انیمیشن واقعا به همان سادگی بازی خود است.

این انیمه به شدت به MMORPG وفادار است و یک اثر عالی برای طرفداران آن بازی است. ممکن است در یک دوره زمانی کاملا متفاوت از مانهوا اتفاق بیفتد، اما هنوز چیزهای زیادی برای لذت بردن در اینجا برای طرفداران انیمه‌های فانتزی با پیچ و خم وجود دارد.

کوروکامی

زمان بندی(Timing)

با چهار شخصیت اصلی با قدرت‌های مختلفی که پیرامون مفهوم زمان تنظیم شده‌اند، عنوان مناسب زمان‌بندی، یک مانهوای عالی‌ست که خوانندگان  مشتاق می‌توانند از دیدن آن لذت ببرند. این مانهوا به صورت یک فیلم انیمه اقتباس شده است که یک نمایش سرگرم‌کننده و در عین حال فریبنده برای طرفداران به ارمغان می آورد و بینندگان را تا انتهای نمایش بر لبه‌ی صندلی خود میخکوب می‌کند.

قصه منطقه‌ای را نشان می‌دهد که اتفاقات مرموز در آن پیوسته اتفاق می افتد. داستان با یک خودکشی تصادفی یک دانش آموز دبیرستانی به نقطه شکستی تبدیل می شود که شخصیت‌های اصلی را وا می‌دارد تا که یکبار برای همیشه به دنبال این تهدید باشند و به آن پایان دهند. این نمایش با قدرت های شخصیت‌های اصلی در عمل، فوق‌العاده و بسیار سرگرم‌کننده است.

زمان بندی

انجماد(Freezing)

اگرچه انجماد ممکن است هوشمندترین و جذاب‌ترین نمایش در این لیست نباشد، اما برای طرفداران انیمه به اندازه‌ی کافی سرگرم‌کننده است که هر دو فصل را تماشا کنند. با این حال، بر خلاف دیگر نمایش‌های موجود در این فهرست، انجماد مستقیما از یک مانگای مناسب اقتباس شده است، که باعث تغییر آهنگی تازه و آشنا می‌شود.

این ممکن است اکثر مردم را وادار کند که اعتبار این اطلاعات را زیر سوال ببرند، اما نویسنده و تصویرگر این مجموعه‌ها کره‌ای هستند که سابقه‌ای در صنعت مانهوا دارند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از طرفداران مانهوا به طرفدارانی که به دنبال هرگونه اقتباس انیمه از یک مانهوای عالی هستند، این مجموعه را پیشنهاد می‌کنند.

انجماد

وقتی از خواب بیدار شدم، تبدیل یک دختر نان شیرینی شدم

(When I Woke Up I Became A Bagel Girl)

داستان‌های جنسیتی(داستان یک شخص که تظاهر می‌کند جنس مخالف خود است) به عنوان راه‌های عالی برای نشان دادن شخصیت‌ها از منظری منحصربه‌فرد در موقعیت‌های کمدی عمل می کنند. افرادی که می‌خواهند شاهد داستان‌های مبتکرانه‌تر در همین راستا باشند، باید حتما سری به وقتی از خواب بیدار شدم، تبدیل یک دختر نان شیرینی شدم بزنند.

تماشای یک بازنده که به دختر رویاهایش تبدیل می‌شود، فقط برای اینکه عاشق پسری که کمکش می‌کند شود، یک نمایش بسیار سرگرم‌کننده است. این نمایش ممکن است از دید بعضی بینندگان زیباترین نمایش نباشد، اما صرف نظر از اینکه هرکسی بخواهد یک داستان عالی تماشا کنند، همچنان یک تجربه تماشای لذتبخش است و ارزش وقت گذاشتن را دارد.

وقتی از خواب بیدار شدم، تبدیل یک دختر نان شیرینی شدم

شمشیر ارباب روح(Blade Of The Phantom Master)

شمشیر ارباب روح، یک مانهوای محبوب است که اقتباسی بسیار خوب را در قالب یک فیلم انیمیشن دریافت کرد. این مانهوا از اساطیر و افسانه‌های قدیمی و اجدادی کره‌ای الهام گرفته شده است؛ از آنجایی که اکثر انیمه‌ها واقعا به این محیط خاص توجه نمی‌کنند، این مساله نیز یک امتیاز بزرگ برای طرفداران این فرهنگ است که به‌طور ویژه مورد استقبال بینندگان قرار گرفت.

شخصیت اصلی این فیلم مونسو است که یکی از معدود نگهبانانی‌ست که هنوز با شیاطین دنیا مبارزه می‌کند. تلاش او برای انتقام از افرادی‌ که زادگاهش را ویران کرده اند، و روند داستان، طرفداران را مجبور می‌کند کل فیلم را قبل از خواندن نسخه‌ی مانهوای آن که الهام‌بخش آن است، تماشا کنند.

شمشیر ارباب روح

اشرافیت(Noblesse)

کمپانی کرانچی رول اخیرا ابتکار درخشانی را برای اقتباس از مانهواهای محبوب برای انیمه‌های اقتباسی به کار گرفته است، تا به طرفداران جدید کمک کند وارد این رسانه شوند.

یکی از محبوب‌ترین اقتباس‌های آنها اشرافیت است. نمایشی که به‌دلیل پیش فرض جالبش به طرز جالبی محبوبیت پیدا کرده است.

این مجموعه داستان نجیب‌زاده‌ای به نام کادیس اتراما رایزل – یا به اختصار رای – را دنبال می‌کند که 820 سال در خواب بوده و از پیشرفت‌های تکنولوژیکی که بشر در زمان‌های اخیر پشت سر گذاشته است، بی‌اطلاع است. پس از بیدار شدن در یک ساختمان متروکه در کره، او در دبیرستان ثبت نام می‌کند و با یک گروه قدرتمند مبارزه می‌کند، که به همان اندازه که به نظر می رسد سرگرم کننده است.

اشرافیت

خدای دبیرستان(The God Of High School)

MAPPA با نمایش‌هایی مانند نبرد با تیتان  و جوجوتسو کایسن که تعدادی از بهترین آثار در رزومه آنها هستند، یکی از بهترین استودیوهای انیمیشن‌سازی در جهان است. بنابراین، این واقعیت که آنها یکی از محبوب‌ترین مانهواها را اقتباس کنند، قطعا طرفداران را بی نهایت هیجان زده می‌کند.

کار آنها بر روی خدای دبیرستان یک ترکیب استادانه‌ی دیگر از انیمیشن، موسیقی و داستان‌سرایی‌ست تا تجربه‌ی تماشای جذابی را ایجاد کند. تماشای مبارزه موری جین با ناملایماتی که در رقابت طولانی خود دارد، لذت بصری را به وجود می‌آورد که به این زودی ها قدیمی نخواهد شد. MAPPA واقعا در اوج گیری این اثر نقش داشته است، و کاری که آنها برای خلق خدای دبیرستان انجام داده اند، نشان دهنده‌ی مهارت آنها در هنر است.

خدای دبیرستان

برج خدا (Tower Of God)

البته که بدون اشاره به پدیده ای با نام برج خدا، نمی‌توان در مورد اقتباس‌های عالی انیمه از روی مانهوا صحبت کرد. این نمایش به راحتی یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های اصلی کرانچی رول با ایده‌ای عالی‌ست که طرفداران را برای تمام سیزده قسمت از این انیمیشن میخکوب نگه می‌دارد.

داستان درباره‌ی بم، پسری‌ست که با دوست دوران کودکی‌اش ریچل، برای مدت طولانی در زیر یک برج، گیر افتاده است. با این حال، پس از اینکه ریچل تصمیم می‌گیرد به میل خود وارد برج  شود،  بم که غمگین و شوکه شده است، تصمیم می‌گیرد از برج بالا برود تا بتواند یک بار دیگر دوستش را ببیند.

شرم‌آور است که این انیمه برای مدت طولانی متوقف شده است، زیرا بدیهی‌ست که مردم می‌خواهند ببینند این داستان در طول زمان چگونه پیشرفت می‌کند. متاسفانه تا زمانی که یک فصل دیگر برای برج خدا به جریان نیافتد، این سیزده قسمت ارزشمند تنها قسمتی از این داستان خواهد بود که طرفداران باید به آن بسنده کنند.

برج خدا

در این مقاله سعی کردیم تا به برترین انیمه هایی که از روی مانهواهای کره‌ای اقتباس شده‌اند بپردازیم. از این لیست مجموعه‌‌ای را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما کدام اقتباس‌های دیگر وجود دارد که در لیست ما وجود نداشته؟ در بخش کامنت به ما بگویید.

با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: برای دانستن تفاوت بین کمیک و مانگا دو مقاله زیر را در راویتون بخوانید:

تفاوت بین مانگا و کمیک (1)‌

تفاوت بین مانگا و کمیک (2)‌

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا